Navigace

Obsah

KARIÉROVÉ PORADENSTVÍ - dostupné komplexní informace

Typ: ostatní | náš tip | MAP ORP Ústí nad Labem | MAP ORP DĚČÍN | Inspirativní
Pracovníci, kteří se zabývají na základních školách kariérovým poradenstvím, i učitelé průřezového tématu Člověk a svět práce potřebují ke své práci dostupné komplexní informace, zejména pro žáky, kteří se rozhodují o výběru oboru střední školy, a tedy i o svém budoucím povolání.

V Národním ústavu pro vzdělávání byl jako poradní nástroj vytvořen Integrovaný informační systém o uplatnění absolventů škol (ISA+) přístupný na www.infoabsolvent.cz, který bezplatně poskytuje na jednom místě a kdykoli všem dostupné všestranné informace o školách, oborech vzdělání i o přechodu a uplatnění absolventů na trhu práce.

Na www.infoabsolvent.cz je možné najít např. informaci o nezaměstnanosti absolventů jednotlivých oborů vzdělání, ale i mnoho dalších informací jak o nezaměstnanosti, tak o vzdělávací nabídce všech středních škol v ČR, o uplatnění absolventů na trhu práce, o jejich úspěšnosti při přijímání do vysokoškolského vzdělání, o požadavcích zaměstnavatelů či možnostech absolventů se zdravotním postižením

Pro žáky i absolventy jsou připraveny i informace v sekci Jak na to, kde mohou nalézt rady, jak postupovat při rozhodování o výběru střední školy nebo při potížích ve studiu. Orientaci v oborech vzdělání může žákům zjednodušit obrázkový vstup, ve výběru pomohou videa o jednotlivých oborech vzdělání, dobrou pomůckou k orientaci je i Profitest.  

Obsahová náplň je ve spolupráci s MŠMT průběžně inovována, koncem září bude uvedena nová vzdělávací nabídka všech středních škol v ČR pro šk. r. 2017/18, k dispozici budou také informace o nových podmínkách jednotných přijímacích zkoušek.


Vytvořeno: 24. 8. 2016
Poslední aktualizace: 26. 1. 2017 07:14
Autor: Správce Webu